Křižíkova ulice – moderní část, která si uchovává svou nezaměnitelnou atmosféru

Křižíkova ulice je součástí pražského Karlína a nese jméno po vynálezci Františku Křižíkovi. Karlín jako takový byl v roce 2002 nejpostiženějsí oblastí Prahy, povodeň však této dříve zanedbávané čtvrti paradoxně pomohla.  Dnes tu již nenajdete ošuntělé činžovní domy – ty dostaly nové kabáty - a doplnily je moderní novostavby, umně zapracované, aby nerušily kolorit Karlína, zmizely špinavé areály skladů a místa, kterým se člověk raději vyhýbal.

Křižíkova ulice se postupně změnila  - zůstala zachována typická karlínská atmosféra, která na vás dýchne při návštěvě místních hospůdek či kavárniček, při posezení na předzahrádkách či jen někde na lavičce. Zároveň zde ale život  tepe, a to jak díky řadě nových kancelářských prostor, tak i díky malým firmám a podnikům, které zde našly svoje sídlo. Najdete zde ale i dostatek kulturních či sportovních zařízení, takže ani k vyžití tohoto typu zde nic nechybí..

 A pokud byste přece jen zatoužili po návštěvě centra Prahy, jste tam během chviličky, protože dopravní obslužnost v podobě metra (stanice Křižíkova), funguje skvěle.