Spuštěné projekty | karlinske-namesti.cz | Pražské Ulice

www.karlinske-namesti.cz - Karlínské náměstí je veřejné prostranství obdélníkového tvaru, které tvoří centrum pražské čtvrti Karlín. Po jeho severní straně prochází Sokolovská ulice s tramvajovou dopravou, prostředkem prostranství pak prochází napříč (souběžně se Sokolovskou ulicí) Křižíkova ulice, na které se nachází dominanta náměstí kostel svatého Cyrila a Metoděje, postavený v letech 1854–1863 ve stylu pozdně románské baziliky.

 

Projekt www.karlinske-namesti.cz

 

Kostel svatého Cyrila a Metoděje.

KULTURA A ZAJÍMAVOSTI

Karlínské náměstí je veřejné prostranství obdélníkového tvaru, které tvoří centrum pražské čtvrti Karlín. Po jeho severní straně prochází Sokolovská ulice s tramvajovou dopravou, prostředkem prostranství pak prochází napříč (souběžně se Sokolovskou ulicí) Křižíkova ulice, na které se nachází dominanta náměstí kostel svatého Cyrila a Metoděje, postavený v letech 1854–1863 ve stylu pozdně románské baziliky. Iniciátorem projektu výstavby kostela byla Katolická jednota v Praze, která uspořádala sbírku, do které kromě jiných přispěl i císař Ferdinand I a ovdovělá císařovna Karolina, po níž byla celá nově vznikající čtvrť Karlín pojmenována. Náměstí má parkovou úpravu se vzrostlou zelení, kterou doplňuje dětské hřiště a fontána. V roce 2015 prošlo náměstí celkovou revitalizací.

 

Karlínské náměstí, park s kašnou.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Za návštěvu na Karlínském náměstí kromě již zmíněného kostela sv. Cyrila a Metoděje stojí Galerie Litera, sezónně pořádané farmářské trhy, vynikající cukrárna a bistro SweetLife Karlín, restaurace Karlínský Anděl, středomořský Restaurant Meze nebo naopak na českou kuchyni specializovaná Restaurace U Saní.

Ostříhat se můžete nechat v kadeřnictví Kalliope a když se vám náhodou někde v okolí rozbije auto, neváhejte zavolat do autodílny Bohoněk. No a jestli máte někde skvrnu co nemůžete za nic na světě odstranit, pak zajděte do čistírny specializované na kožené zboží Leder Tex

 

 

foto: wikimedia commons.