Spuštěné projekty | masarykovo-nabrezi.cz | Pražské Ulice

www.masarykovo-nabrezi.cz - Masarykovo nábřeží bylo pojmenováno podle prvního československého prezidenta T.G.Masaryka.  Leží na pravém břehu Vltavy naproti Slovanskému ostrovu. V roce 1952 byla k nábřeží připojena část kolem Národního divadla. Nábřeží začíná na křižovatce s ulicí Myslíkova a končí na křižovatce s ulicí Národní. Mezi jeho největší dominanty patří Goetheho institut, budova pražského pěveckého sboru Hlahol, budova Spolku výtvarných umělců Mánes a Národní divadlo.

 

Projekt www.masarykovo-nabrezi.cz

 

Masarykovo nábřeží.

HISTORIE

Masarykovo nábřeží bylo pojmenováno podle prvního československého prezidenta T.G.Masaryka. Leží na pravém břehu Vltavy naproti Slovanskému ostrovu. V roce 1952 byla k nábřeží připojena část kolem Národního divadla.

 

Dům pražského pěveckého sboru Hlahol.

SOUČASNOST

Nábřeží začíná na křižovatce s ulicí Myslíkova a končí na křižovatce s ulicí Národní.  Mezi jeho největší dominanty patří Goetheho institut, budova pražského pěveckého sboru Hlahol, budova Spolku výtvarných umělců Mánes a Národní divadlo. I přes atraktivní polohu s krásným výhledem na Prahu a Pražský hrad je bohužel toto nábřeží méně příjemné díky hustému provozu aut i tramvají. Část nábřeží kopíruje náplavka, která je v létě velice oblíbenou pěší promenádou.

 

Mánes a Štítkovská vodárenská věž.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Za návštěvu rozhodně stojí funkcionalistická budova Mánes architekta Otakara Novotného. Budova spojuje Masarykovo nábřeží s jižním cípem Slovanského ostrova. Je vybudována na místě bývalých Štítkovských mlýnů, stojí v těsné blízkosti Štítkovské vodárenské věže a spolu s ní je v Seznamu kulturních památek ČR. Ůstředním prostrorem budovy je hlavní výstavní síň. Ve spodním podlaží jsou dva multifunkční prostory pro pořádání projekcí, přednášek, workshopů, aukcí, menších výstav, hudebních produkcí a podobně. Obnovena byla původní restaurace s terasou a stropními freskami Emila Filly. Art Restaurant kromě krásného interiéru nabízí také vynikající menu. Kávu a zákusek si můžete dát v kavárně Art Café a já osobně mám nejradši Terrace Grill, který je umístěn na střeše komlexu a nabízí tak jedinečný pohled na řeku a město. Terrace Grill je inspirovaný Itálii a Francií a nezaměnitelnou atmosféru má hlavně v noci. 

Nikdo by si samozřejmě neměl nechat ujít návštěvu Národního divadla, jehož budova patří mezi nejinteresantnější stavby v Praze.

 

Národní divadlo.

 

Masarykovo nábřeží nabízí také jedinečnou restauraci a ubytování v botelu Matylda. Botel je tvořen komplexem dvou lodí a je v Evropě zcela unikátní. 

 

Botel Matylda.

Další restaurace, které můžeme doporučit jsou restaurace Suterén, restaurace Krásná Praha, Orlík a ryze česká hospůdka v moderním stylu Osvěžovna.

 

 

foto: Flickr.