Spuštěné projekty | rasinovo-nabrezi.cz | Pražské Ulice

www.rasinovo-nabrezi.cz - 

Rašínovo nábřeží bylo do současné podoby přebudováno začátkem 20. století. Jméno nese podle československého politika a ekonoma Aloise Rašína, prvního československého ministra financí a funkcionáře Československé národní demokracie, který zemřel při atentátu v roce 1923.

Projekt www.rasinovo-nabrezi.cz

 

Rašínovo nábřeží a Tančící dům.

HISTORIE

Rašínovo nábřeží bylo do současné podoby přebudováno začátkem 20. století. Jméno nese podle československého politika a ekonoma Aloise Rašína, prvního československého ministra financí a funkcionáře Československé národní demokracie, který zemřel při atentátu v roce 1923.

 

Náplavka.

SOUČASNOST

Rašínovo nábřeží leží na pravém břehu Vltavy a vede od Jiráskova mostu k Vyšehradskému tunelu. Po většinu jeho délky je samotná nábřežní komunikace doplněna ještě náplavkou s cyklistickou trasou a vycházkovou promenádou. 

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

V současnosti se Rašínovo nábřeží stává velice oblíbenou a frekventovanou lokalitou. Na jeho náplavce se pravidelně pořádají farmářské trhy. Kotví tu divadelní loď bratří Formanů Tajemství s celoročním programem pro dospělé i děti. Najíst se můžete v lodní restauraci Kristian Marco, která v unikátním retro interiéru nabízí třeba stylové smažené grundle. 

Z dalších restaurací vám můžeme doporučit třeba Pizzerii Fresco Vento, stylovou dřevěnou restauraci na břehu řeky Vltava, nebo Hostinec Na Výtoni. Pokud máte rádi zmrzlinu, pak určitě ochutnejte tu, kterou připravují v pravé italské domácí zmrzlinárně Puro Gelato u zastávky tramvaje Vítoň. A když už tam budete, zajděte i do příjemné vinárny Na břehu Rhóny, kde si možná budete připadat, trochu jako v Paříži i díky vinikajícím francouzským vínům. Specialisty na míchané drinky najdete v Café Baribal, no a jestli jste spíš na kávu, pak zajděte na výborné frappé do kavárny Terapie.

 

Domy Josefa Chochola.

 

Neměli byste si nechat ujít návštěvu architektonicky zajímavého Tančícího domu, jeho výstavních síní, mezinárodní a francouzské restaurace Ginger&Fred a baru Glass Bar s krásným výhledem na Prahu v nejvyšším patře budovy.  

A za návštěvu stojí také skupina tří kubistických vil Josefa Chochola.

Luxusní masáže a relax nabízí salon Harmony Spa.

A když náhodou budete chtít koupit netradiční dárek, navštivte historický obchod Drakkaria a nebo, z uplně jiného soudku, vydavatelství Patagonie.

Pokud hledáte ubytování, doporučujeme krásný Hotel Standard s výhledem na Pražský hrad.

 

 

foto: Flickr.