Spuštěné projekty | rohanske-nabrezi.cz | Pražské Ulice

www.rohanske-nabrezi.cz - Rohanské nábřeží nikdy nebylo nábřežím v pravém slova smyslu. Jde totiž o širokou silniční komunikaci vedenou po trase zasypaného ramene Vltavy, které v minulosti oddělovalo Rohanský ostrov od pevniny a plnilo roli průplavu.  Svůj název nábřeží získalo podle Josefa Rohana, tesařského mistra a měšťana, který se v roce 1850 stal vlastníkem Rohanského ostrova.

Projekt www.rohanske-nabrezi.cz

 

Rohanské nábřeží, rezidence River Diamond.

HISTORIE

Rohanské nábřeží nikdy nebylo nábřežím v pravém slova smyslu. Jde totiž o širokou silniční komunikaci vedenou po trase zasypaného ramene Vltavy, které v minulosti oddělovalo Rohanský ostrov od pevniny a plnilo roli průplavu.  Svůj název nábřeží získalo podle Josefa Rohana, tesařského mistra a měšťana, který se v roce 1850 stal vlastníkem Rohanského ostrova. 

 

Danube House.

SOUČASNOST

Oblast Rohanského nábřeží lemuje Karlín podél Vltavy od Hlávkova mostu až k ulici Za Invalidovnou a je snadno dostupná jakýmkoliv typem dopravy. 

Počátkem roku 2000 byla na nábřeží zahájena výstavba rozsáhlého urbanistického celku River City Praha, který je zcela nový svým pojetím, například skleněnými atrii a propojením se zelení. Je to největší pražský projekt nového tisíciletí. Hlavou projektu ultramoderní miničtvrti v Karlíně je Lee Polisano z londýnské architektonické kanceláře KPF. Projekt by měl sloužit především obyvatelům Prahy, a tak v nové čtvrti vzniknou nejen obytné budovy, ale například i hotel s 210 pokoji, aparthotel se stovkou bytů, ale i nové ulice, bulváry, parky a veřejná prostranství. To vše bude zasazené v zeleni překrásného vltavského břehu či v zeleni atrií jednotlivých budov. 

Rezidence, ze kterých si můžete vybrat tu, pro vás nejideálnější jsou River Diamond, Rezidence Vltava a nebo Rohan City.

 

Lávka na Rohanské nábřeží.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Za návštěvu stojí kavárna a restaurave One Café, kde mají výborné zákusky, kávu a hlavně snídaně. Dobrou kávu dělají i v Café Element.

Jestli se chcete dostat do kondice, pak doporučujeme navštívit fitness Body Body, kde vám za 20 minut procvičí svaly tak, jako jinde za hodiny usilovného cvičení.

Na Rohanském nábřeží sídlí také obchod Natuzzi, specializovaný na italské sedací soupravy. A pak také kuchyňské studio Vega

 

 

foto: wikimedia commons, JVs.