Spuštěné projekty | senovazne-namesti.cz | Pražské Ulice

www.senovazne-namesti.cz - Senovážné náměstí leží na území Starého Města a v podstatě tvoří střed mezi Hlavním nádražím, Masarykovým nádražím a Václavským náměstím. Má atypický gotický trojúhelníkový tvar a je obklopeno domy, v jejichž přízemních prostorách sídlí mnoho různých podniků a institucí. Uprostřed náměstí je dlážděná plocha, která je ve východní části osázená stromy, jsou zde lavičky a uprostřed plochy je Tančící kašna, nebo také kašna Pražské jaro známé sochařky Anny Chromy.

 

Projekt www.senovazne-namesti.cz

 

Senovážné náměstí.

ZAJÍMAVOSTI

Senovážné náměstí leží na území Starého Města a v podstatě tvoří střed mezi Hlavním nádražím, Masarykovým nádražím a Václavským náměstím. Má atypický gotický trojúhelníkový tvar a je obklopeno domy, v jejichž přízemních prostorách sídlí mnoho různých podniků a institucí. Uprostřed náměstí je dlážděná plocha, která je ve východní části osázená stromy, jsou zde lavičky a uprostřed plochy je Tančící kašna, nebo také kašna Pražské jaro známé sochařky Anny Chromy. Sochy na kašně znázorňují řeky a to konkrétně socha s mandolínou indickou řeku Gangu, socha s flétnou jihoamerickou Amazonku, houslistka Dunaj a trubač Mississipi. Na náměstí je od sochařky také pískovcové pítko. Za pozornost ještě stojí budova Čské národní banky, budova Měšťanského domu a palác, ve kterém sídlí Boscolo Hotel. Skrz náměstí projíždí tramvaj, avšak nemá zde žádnou zastávku.

 

Tančící kašna.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Za návštěvu na Senovážném náměstí stojí Meat&Greet Burgerhouse, Café Sicily, vinný bar Vínograf a nebo Hoffa Bar.

Pokud potřebujete relax, navštivte lázně a krytý bazén hotelu Boscolo Prague Hotel, který je umístěn v honosném neoklasicistickém paláci.

Pokud chcete nakupovat, doporučujeme designovou galerii módy Hard De Core a nebo společnost Naty Naty, která nabízí ty neluxusnější postele a ložní příslušenství.

 

Hotely:

987 Design Prague Hotel

Hotel Zlatá Váha

Boscolo Prague Hotel

 

foto: PatrikPaprika, ŠJů, wikimedia commons