Spuštěné projekty | staromestske-namesti.cz | Pražské Ulice

www.staromestske-namesti.cz - Staroměstské náměstí leží v centru Starého Města. Rozkládá se na ploše více než 9000 metrů čtverečních a prochází jím královská cesta. Náměstí obklopují vzácné historické stavby, mezi které patří Týnský chrám, husitský kostel svatého Mikuláše, dům U Kamenného zvonu, nebo Staroměstská radnice v gotickém slohu s orlojem, který je jedním z nejznámějších turistických objektů Prahy a je součástí historického centra, které je zapsáno na seznamu kulturních památek UNESCO.  Náměstí dominuje Pomník mistra Jana Husa.

 

Projekt www.staromestske-namesti.cz

 

Staroměstské náměstí se Staroměstskou radnicí a orlojem.

HISTORIE A KULTURA

Staroměstské náměstí leží v centru Starého Města. Rozkládá se na ploše více než 9000 metrů čtverečních a prochází jím královská cesta. Náměstí obklopují vzácné historické stavby, mezi které patří Týnský chrám, husitský kostel svatého Mikuláše, dům U Kamenného zvonu nebo Staroměstská radnice v gotickém slohu s orlojem, který je jedním z nejznámějších turistických objektů Prahy a je součástí historického centra, které je zapsáno na seznamu kulturních památek UNESCO. Náměstí dominuje Pomník mistra Jana Husa.

 

Pomník mistra Jana Husa a kostel svatého Mikuláše.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Navštívit byste měli určitě věž Staroměstské radnice, ze které je prý nejkrásnější výhled na Prahu. V Galerii U Kamenného zvonu pořádají zajímavé výstavy a také tam vaří výbornou kávu. Za pozornost stojí také unikátně zdobený Dům U Minuty. 

 

Dům U Minuty.

OBCHODY, RESTAURACE, HOTELY

Dárky a suvenýry pořídíte v knihařském obchodě Bohemia Paper, v prodejní galerii Moser, v butik Omega, a nebo, pokud si potrpíte na klasický porcelán a sklo, pak navštivte Erpet Bohemia Crystal.

Sezónně se pak na Staroměstském náměstí pořádají trhy.

Z barů a restaurací vám můžeme doporučit střešní restauraci Terasa U Prince s výborným menu a působivým výhledem na Pražský hrad a jiné pamětihodnosti. Pak restauraci U Vejvodů,  restaurant U Zlaté konvice, Staroměstskou restauraci, restauraci Bílý koníček, Kamenný stůl, na tradiční českou kuchyni specializovanou restauraci Mincovna, Ristorante Oliva Verde ve které mají to nejlepší tiramisu v Praze nebo bar El Toro Negro a  Black Angel`s Bar.

 

Z hotelů pak Grand Hotel Praha, Old Town Square Hotel nebo Hotel U Prince.

 

 

foto: wikimedia commons, SokolJan, Estec GmbH