Spuštěné projekty | ulice28rijna.cz | Pražské Ulice

www.ulice28rijna.cz - Ulice spojuje Národní třídu se spodní částí Václavského náměstí, je dlouhá asi 140 metrů a je tvořena pěší zónou. Mezi architektonicky zajímavé patří palác České obchodní a průmyslové komory od Osvalda Polívky, novobarokní budova Berndorfské továrny na kovové zboží, nebo moderní výšková stavba paláce ARA.

 

Projekt www.ulice28rijna.cz

 

Roh ulice 28.října a Jungmanova náměstí.

HISTORIE

Ulice 28.října vznikla v 19. století po zbourání hradeb Starého Města a původně se jmenovala Ovocná. V roce 1919 byla přejmenována na 28.října na počest vzniku samostatného Československa.

 

Promenáda 28.října.

SOUČASNOST

Ulice spojuje Národní třídu se spodní částí Václavského náměstí, je dlouhá asi 140 metrů a je tvořena pěší zónou. Mezi architektonicky zajímavé patří palác České obchodní a průmyslové komory od Osvalda Polívky, novobarokní budova Berndorfské továrny na kovové zboží nebo moderní výšková stavba palác ARA.

 

Budova Berndorfské továrny.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Za návštěvu stojí určitě Comics Museum Káji Saudka, které je situováno přímo nad Comics Bar&Club Batalion. Každý večer živá hudba, originální výstavy, přátelská obsluha, pizza výhradně z italských surovin a k tomu výběr z devíti druhů nejlepších světových piv, tak to je v kostce Jazz Republic. Výborně vaří také v restauraci Prague Inn, kde se specializují na tradiční české pokrny v netradičním pojetí. A jestli máte chuť nakupovat, tak krásné oblečení pro celou rodinu mají v Harmont&Blaine,  nebo francouzská značka Pylones nabízí designové a přesto funkční doplňky do kuchyně, do kanceláře nebo jen tak pro radost.

 

Hotely:

Hotel Prague Inn

Hotel Liberty

 

foto: wikimedia commons, ŠJů