Spuštěné projekty | ulicedlouha.cz | Pražské Ulice

www.ulicedlouha.cz - Už začátkem 14. století byla ulice Dlouhá hlavní spojnicí mezi čtvrtí kolem kostela sv. Petra na Poříčí a hlavním tržištěm na Staroměstském náměstí. Jméno získala pro svou délku. V současnosti spojuje Revoluční ulici se Staroměstským náměstím. 

 

 

Projekt www.ulicedlouha.cz

 

Ulice Dlouhá.

HISTORIE

Už začátkem 14. století byla ulice Dlouhá hlavní spojnicí mezi čtvrtí kolem kostela sv. Petra na Poříčí a hlavním tržištěm na Staroměstském náměstí. Jméno získala pro svou délku.

 

Nádvoří domu U zlatého stromu, archivní foto.

SOUČASNOST

V současnosti spojuje Revoluční ulici se Staroměstským náměstím. Architektonicky asi nejvýznamnější stavbou v Dlohé je dům U zlatého stromu (čp. 729), v nádvoří domu se nachází pozoruhodná renesanční lodžie z r. 1586. Dům tehdy patřil Václavu Krocínovi z Drahobejle,  primátoru Starého Města pražského v letech 1584 - 1605.

 

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Za návštěvu stojí Divadlo V Dlouhé, Music klub Roxy, Bed Lounge Cocktail Bar & Café, Harley`s Bar, Follow Me Café Bar  a nebo Lokál Dlouhá

Z restaurací vám pak můžeme doporučit Restaurant Staromáček, argentínskou restauraci La Casa Argentina, restauraci Mama Lucy, Crazy Cow Steakhouse, restauraci Bright Light, La Bottega Bistroteka, francouzskou restauraci Au Gourmand, nebo mé oblíbené Fish & Chips 21 Dlouhá St.

No a na nákup můžete do stylového obchůdku ve stylu Provance Ma Maison Interiors, nebo, pokud chcete pravé diamanty, tak navštivte Butik Diamond Club. V Dlouhé pak ještě najdete lékárnu, večerku, potřeby pro chovatele, železářství, hudební nástroje Antonius, antikvariát, řeznictví Naše maso, rybárnu, lifestylový obchod Apropos a mnoho dalších.

 

Hotely:

Antik Hotel

Traveller`s Hostel

Rezidence Dlouhá 17

 

foto: MegClark, wikipedia commons.