Spuštěné projekty | ulicehybernska.cz | Pražské Ulice

www.ulicehybernska.cz - Ulice Hybernská vede od Prašné brány směrem k Masarykovu nádraží, kde pak končí na křižovatce U Bulhara. Pokud hledáte ubytování v centru, nabízí hned několik skvělých hotelů.

Projekt www.ulicehybernska.cz

 

 Ulice Hybernská.

HISTORIE

Ulice Hybernská byla jednou z prvních dlážděných ulic v Praze.
Svůj název ulice získala podle irských františkánů. Těm se říkalo Hyberni, podle latinského označení Irska Hibernia. Hyberni zde vystavěli klášterní budovu a kostel, které byly později v 19. století klasicistně přestavěny pro úřední potřeby a celnici. Dům u Hybernů pak po dlouhá léta sloužil jako výstavní síň. Mezi nejzajímavější akce, které se tu pořádali patřila výstava 40 let československého znárodněného filmu, na níž byla mimo jiné vystavena socha Golema. V kulisách této výstavy pak byla natočena komedie Velká filmová loupež pod režií Oldřicha Lipského.
V letech 2005-2006 proběhla poslední přestavba domu u Hybernů na muzikálové divadlo.
23.11.2006 zde měl premiéru český muzikál Golem.

 

Dům U Hybernů.

SOUČASNOST

Ulice Hybernská začíná u Prašné Brány a končí na křižovatce U Bulhara, kde se protíná s Wilsonovou. Tvoří spojení mezi Masarykovým nádražím a Hlavním nádražím, je to proto ulice velmi frekventovaná. Mezi její dominanty patří právě Masarykovo nádraží, které bylo vystavěno v letech 1844-1845 jako první nádraží s parostrojní železnicí v Praze.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

V Hybernské ulici se v kamenných prostorách hluboko pod povrchem nachází prostorný Podzemní antikvariát s galerií specializující se na českou grafiku a knihy o umění, architektuře, historii, přírodních vědách, ale i na dětskou literaturu, cestopisy, poezii, prózu, nebo beletrii.
Z restaurací Vám můžeme doporučit Potrefenou Husu, Tom`s Burger, restaurant Le Grill a nebo vynikající restauraci Hybernia.
No a kávu a vážně výborné marokánky dělají v Café bistro Hybernská.

 

Secesní budova hotelu Central.

KLUBY A HOTELY

Kluby v Hybernské:

Studio 54, Play Club Hybernská.

 

Hotely:

Hotel King DavidThe Mark Luxury Hotel PragueHotel Meteor Plaza , K+K Hotel Central.

 

foto: archiv Flickr