Spuštěné projekty | ulicejankovcova.cz | Pražské Ulice

www.ulicejankovcova.cz - Jankovcova ulice spojuje Plynární a Jateční ulici. Je dlouhá asi 1850 metrů a vznikla jako komunikace spojující Bubenské nádraží a Holešovický přístav. Je pojmenována po českém antifašistovi Wolfgangu Jankovcovi popraveném německými okupanty v roce 1944. Ulice prochází místy, kde dříve stály spíše průmyslové objekty a vedla tudy železniční vlečka z nádraží Bubny do holešovického přístavu.

 

Projekt www.ulicejankovcova.cz 

 

Pohled na Jankovcovu z výškové budovy Waterfront Towers.

HISTORIE

Jankovcova ulice spojuje Plynární a Jateční ulici. Je dlouhá asi 1850 metrů a vznikla jako komunikace spojující Bubenské nádraží a Holešovický přístav. Je pojmenována po českém antifašistovi Wolfgangu Jankovcovi popraveném německými okupanty v roce 1944. Ulice prochází místy, kde dříve stály spíše průmyslové objekty a vedla tudy železniční vlečka z nádraží Bubny do holešovického přístavu.

 

Holešovický přístav.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Na rohu ulic Jankovcova a Tusarova se nachází bývalá továrna na rybí konzervy Rybena. Po roce 2000 byl objekt přebudován na sportoviště a kanceláře. Kdybyste si tedy v Holešovicích chtěli zahrát squash, zamiřte právě sem.

Ulice Jankovcova vede až do Českých přístavů, kde se můžeme nechat okouzlit původními přístavními budovami, ale i novostavbami bytových domů, které tu nedávno vznikly. První z komplexů nových bytů se jmenuje River Lofts a jde o několikapatrové barevné domy, kterým pak sekundují oranžové loftové domy Prague Marina přímo v přístavu. Nové byty jsou doplněny i o moderní architektonicky řešené kanceláře a další prostory. Komlex je zatím neuplný, ale stále tu vznikají nové a nové restaurace, bary i obchody.

Jo a když vás bude někdy bolet zub, v ulici Jankvcova sídlí hned dvě perfektní zubní kliniky Top Dent Clinic a Danglart Dental Center.

Z restaurací vám můžeme doporučit jedinečnou Home Kitchen, Lighthouse Coffee & Restaurant, Puzzlesalads, Eurest, restauraci Gurmet, přístavní restauraci Marina, jídelnu Babčák nebo restauraci Dědkův Mlýn.

 

 

foto: JiriMatejicek, KarelJ