Spuštěné projekty | ulicejecna.cz | Pražské Ulice

www.ulicejecna.cz - Původ ulice je spojen se založením Nového Města pražského v roce 1348. Bylo zde tržiště na kterém se obchodovalo kromě jiného i s ječmenem, odtud název ulice Ječná, který se používá od poloviny 18. století. Ječná ulice spojuje Karlovo náměstí s náměstím I.P.Pavlova a měří okolo 590 metrů.

 

Projekt www.ulicejecna.cz 

 

Ječná ulice, pohled od Karlova náměstí.

HISTORIE

Původ ulice je spojen se založením Nového Města pražského v roce 1348. Bylo zde tržiště na kterém se obchodovalo kromě jiného i s ječmenem, odtud název ulice Ječná, který se používá od poloviny 18. století. 

 

SOUČASNOST

Ječná ulice spojuje Karlovo náměstí s náměstím I.P.Pavlova a měří okolo 590 metrů.

Mezi její dominanty patří kostel svatého Ignáce, který leží na rohu Ječné a Karlova náměstí. Raně barokní stavba s bohatě zdobeným průčelím a věží vznikla podle plánů Carla Luraga v letech 1665-1678 jako součást jezuitské koleje, dnes nemocnice. Dostavbu věže v roce 1687 projektoval Pavel Ignác Bayer. V kapli svatého Aloise z Gonzagy, který je součástí kostela, je Mariánský poutní oltář Panny Marie Pěkarské. V ulici je také církevní a zdravotnická škola Jana Pavla II.

Pokud máte chuť na masáž, zajděte do salónu Fluidum D`OR, a nebo na trochu drastičtější, zato účinnou lymfodrenáž, kterou nabízí ve studiu Linea.

Za návštěvu stojí také Pivovarský dům, minipivovar, který nabízí 8 druhů piva a to nejlepší z tradiční české kuchyně.

 

Pohled na kostel svatého Ignáce z věže Novoměstské radnice.

OBCHODY, RESTAURACE A HOTELY

V Ječné ulici najdete obchod s profesionálním sortimentem pro ústní hygienu Profimed, butik Móda Poly, specializovaný obchod Guma s.r.o., spodní prádlo Triola, lustry a lampy Luminex a pak třeba starožitnictví U Ignáce.

Z restaurací vám můžeme doporučit již zmíněný Pivovarský dům, restauraci U Ječmene a nebo také Andělskou čajovnu a Music & Coctail Bar Rodeo.

 

Hotely:

Nebbia Hotels

Hotel Barley

 

foto: wikimedia commons, PatrikPaprika,