Spuštěné projekty | ulicekaprova.cz | Pražské Ulice

www.ulicekaprova.cz - Ulice Kaprova je jedna z nejstarších pražských ulic. Spojuje náměstí Jana Palacha a náměstí Franze Kafky. Mezi její dominanty patří budova Fylozofické Fakulty Univerzity Karlovy. Kromě dalších zajímavostí tady můžete navštívit například atypický Památník Jaroslava Ježky.

 

Projekt www.ulicekaprova.cz

 

Ulice Kaprova.

HISTORIE

Ulice Kaprova je jedna z nejstarších pražských ulic. Kdysi spojovala Staroměstské náměstí, na kterém se nacházelo pravděpodobně nejstarší tržiště vznikajícího města, s brodem přes Vltavu v místech dnešního Rudolfina. Kaprova ulice téměř zcela podlehla asanačnímu zásahu, který postihl v těchto místech část Židovského města a byla nově vystavěna na počátku 20. století.

SOUČASNOST

Ulice Kaprova spojuje náměstí Jana Palacha a náměstí Franze Kafky. Mezi její dominanty patří budova Fylozofické Fakulty Univerzity Karlovy, která je druhou největší fakultou v Česku a jednou z nevýznamějších humanitně orientovaných vzdělávacích institucí.

 

Modrý pokoj, Muzeum Jaroslava Ježka.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

V Kaprově ulici číslo 45/10 žil klavírista, hudební skladatel a dirigent orchestru Osvobozeného divadla Jaroslav Ježek. V bytě, ve kterém žil se dnes nachází Památník Jaroslava Ježka. Památník je v Modrém pokoji a je součástí soukromého bytu v původním stavu z počátku 30.let 20.století. Zařízení bytu ve funkcionalistickém stylu na přání skladatele navrhl jeho přítel, architekt František Zelenka. Modrý pokoj zůstal zachován díky péči skladatelovy matky a posléze jeho sestry.

V Kaprově ulici můžete navštívit knihkupectví Fišer, ve kterém se natáčel kultovní český film Vrchní prchni a nebo také klasické české Suvenýry, ve kterých najdete orloje, dřevěné hračky i pravé české sklo.

 

La Bodeguita Del Medio.

 

Určitě byste si něměli nechat ujít návštěvu La Bodeguita Del Medio, kubánského coctail baru a music restaurantu v koloniálním stylu staré Havany. Ve členitém interiéru Bodeguity se mísí vůně steaků, pečených ryb, kubánských specialit, karibských míchaných nápojů a aroma pravých kubánských doutníků. Můžete tu tančit, jíst, nebo zajít jen na drink. V létě je k dispozici venkovní zahrádka a když budete mít velké štěstí, můžete tu potkat třeba i Pierra Richarda.

 

Zeď slávy, La Bodeguita Del Medio.

OSTATNÍ KLUBY, KAVÁRNY A BISTRA

Coco cafe disco bar, restaurant a klub, ve kterém se výborně vaří i tančí.

EBEL coffee, kavárna specializovaná jen na nejkvalitnější kávu z celého světa.

Paneria, když vás přepadne vlčí hlad a nebo KFC.

 

foto: flickr, wikimedia, labodeguitadelmedio.cz