ulicekaprova.cz

Projekt www.ulicekaprova.cz

 

Ulice Kaprova.

HISTORIE

Ulice Kaprova je jedna z nejstarších pražských ulic. Kdysi spojovala Staroměstské náměstí, na kterém se nacházelo pravděpodobně nejstarší tržiště vznikajícího města, s brodem přes Vltavu v místech dnešního Rudolfina. Kaprova ulice téměř zcela podlehla asanačnímu zásahu, který postihl v těchto místech část Židovského města a byla nově vystavěna na počátku 20. století.

SOUČASNOST

Ulice Kaprova spojuje náměstí Jana Palacha a náměstí Franze Kafky. Mezi její dominanty patří budova Fylozofické Fakulty Univerzity Karlovy, která je druhou největší fakultou v Česku a jednou z nevýznamějších humanitně orientovaných vzdělávacích institucí.

 

Modrý pokoj, Muzeum Jaroslava Ježka.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

V Kaprově ulici číslo 45/10 žil klavírista, hudební skladatel a dirigent orchestru Osvobozeného divadla Jaroslav Ježek. V bytě, ve kterém žil se dnes nachází Památník Jaroslava Ježka. Památník je v Modrém pokoji a je součástí soukromého bytu v původním stavu z počátku 30.let 20.století. Zařízení bytu ve funkcionalistickém stylu na přání skladatele navrhl jeho přítel, architekt František Zelenka. Modrý pokoj zůstal zachován díky péči skladatelovy matky a posléze jeho sestry.

V Kaprově ulici můžete navštívit knihkupectví Fišer, ve kterém se natáčel kultovní český film Vrchní prchni a nebo také klasické české Suvenýry, ve kterých najdete orloje, dřevěné hračky i pravé české sklo.

 

La Bodeguita Del Medio.

 

Určitě byste si něměli nechat ujít návštěvu La Bodeguita Del Medio, kubánského coctail baru a music restaurantu v koloniálním stylu staré Havany. Ve členitém interiéru Bodeguity se mísí vůně steaků, pečených ryb, kubánských specialit, karibských míchaných nápojů a aroma pravých kubánských doutníků. Můžete tu tančit, jíst, nebo zajít jen na drink. V létě je k dispozici venkovní zahrádka a když budete mít velké štěstí, můžete tu potkat třeba i Pierra Richarda.

 

Zeď slávy, La Bodeguita Del Medio.

OSTATNÍ KLUBY, KAVÁRNY A BISTRA

Coco cafe disco bar, restaurant a klub, ve kterém se výborně vaří i tančí.

EBEL coffee, kavárna specializovaná jen na nejkvalitnější kávu z celého světa.

Paneria, když vás přepadne vlčí hlad a nebo KFC.

 

foto: flickr, wikimedia, labodeguitadelmedio.cz