Spuštěné projekty | ulicekorunni.cz | Pražské Ulice

http://www.ulicekorunni.cz/ - Ulice Korunní vychází z náměstí Míru a je rovnoběžná s ulicí Slezskou. Po obou stranách je lemována stromořadím a  po celé své délce jezdí ulicí tramvaj, s výjimkou prvníhího bloku domů u náměstí Míru, ze kterého byla tramvajová trať kolem roku 1978 přesunuta do ulice Blanické. 

 

Projekt www.ulicekorunni.cz

 

Ulice Korunní.

HISTORIE A ZAJÍMAVOSTI

Korunní ulice je jedna z významných ulic města. Leží v katastrálním území Vinohrady a spojuje náměstí Míru s Orionkou. Dříve se jmenovala Wilhelma Piecka po prezidentovy východního Německa Wilhelmu Pieckovi. V roce 1889 ale byla přejmenována na ulici Korunní, podle Svatováclavské koruny, která je nejvýznamnější částí českých korunovačních klenot.

Ulice Korunní vychází z náměstí Míru a je rovnoběžná s ulicí Slezskou. Po obou stranách je lemována stromořadím a  po celé své délce jezdí ulicí tramvaj, s výjimkou prvníhího bloku domů u náměstí Míru, ze kterého byla tramvajová trať kolem roku 1978 přesunuta do ulice Blanické. 

Ulici dominuje novorenesanční budova Vinohradské vodárny, postavená podle návrhů Antonína Turka.

 

Věž Vinohradské vodárny.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

V ulici Korunní zajděte do kavárny Dobrá Trafika, ve které kromě nabídky vynikající kávy najdete i malou galerii. Pokud se chcete pobavit, navštivte Divadlo v Korunní a nebo můžete jít do Městské knihovny, která stojí za prohlídku i když si zrovna nechcete půjčit žádnou knihu.

Vynikající pizzu dělají v Pizzerii Sicilia. No a kdyby se vám náhodou udělalo blbě, pak zajděte do lékárny U Robina.

 

DALŠÍ OBCHODY V KORUNNÍ

V Korunní ulici najdetě ještě výtvarné potřeby, potraviny Žabka, prodejnu kojeneckých potřeb Bugaboo, sportovní prodejnu Hanibal, obchod s farmářskými potravinami Sklizeno, starožitnosti, Billu, prodejnu kávy Dos Mundos, Bikeclinic a taky třeba speciální prodejnu Shinfood, ve které najdete vše co potřebujete na výrobu výborného sushi, kari nebo jiných asijských specialit.

 

foto: wikimedia commons.