Spuštěné projekty | ulicekrizikova.cz | Pražské Ulice

www.ulicekrizikova.cz - Ulice Křižíkova vznikla v roce 1884 spojením dvou samostatných komunikací, ulice U Invalidovny a Křížovnické. Původně se jmenovala Palackého a pak Sudetská. Současný název po českém vynálezci Františkovi Křižíkovi nese od roku 1948.

 

Projekt www.ulicekrizikova.cz

 

Corso Karlín.

HISTORIE

Ulice Křižíkova vznikla v roce 1884 spojením dvou samostatných komunikací, ulice U Invalidovny a Křížovnické. Původně se jmenovala Palackého, a pak Sudetská. Současný název po českém vynálezci Františkovi Křižíkovi nese od roku 1948.

 

Hudební divadlo Karlín.

SOUČASNOST

Ulice Křižíkova je dlouhá asi 1550 metrů a spojuje ulici Na Florenci s ulicí Hybešova. Prochází Karlínským náměstím a v současnosti je to ulice velmi živá, hlavně díky velkému množství stále plných kaváren a barů.

Mezi její dominanty patří bezesporu bazilika svatého Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí, mohutná stavba karlínských kasáren a nebo také moderní kancelářská budova Corso Karlín, která vznikla z budovy bývalého továrního areálu.

 

Kaizlovy sady.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Pokud se pohybujete v okolí Křižíkovy a nemáte ještě plány na večer, jedna z možností je návštěva Hudebního divadla Karlín. V létě jsou moc příjemné Kaizlovy sady.

Na kávu zajděte do nekuřácké kavárny s nezaměnitelnou atmosférou Můj šálek kávy. Výborná je také vegetariánská Kočičí kavárna, Crosscafe Florenc, kavárna a vinárna Veltlin a také kavárna Theatro ve které i vaří.

Z restaurací můžeme doporučit hudební kavárnu a restauraci Charleston, restauraci Olive, U Zábranských, Pivovarský klub, pizzerii Aria a nebo Polévkárnu paní Mančo.

Krásné dárky, doplňky a lahůdky nejen, ale hlavně z Provance najdete v obchůdku pro dobrou náladu Levandule.

 

Hotely:

Hotel Galerie Royale

Casa Italia

Rezidence Davids

 

 

foto: Petr Vilgus, ŠJů, wikipedia commons.