Spuštěné projekty | ulicemiladyhorakove.cz | Pražské Ulice

www.ulicemiladyhorakove.cz - Ulice své jméno získala v roce 1990 na památku a počest Milady Horákové popravené v 50. letech za vykonstruované spiknutí a velezradu. Stala se obětí justiční vraždy a byla jedinou ženou popravenou v rámci těchto soudních řízení. Ulice Milady Horákové leží na hranici Hradčan, Střešovic, Dejvic, Bubenče a Holešovic. Prochází kolem Letenské pláně, Letenským náměstím, dolů přes Strossmayerovo náměstí, směrem do Holešovic. Po celé její délce vede tramvajová trať.

Projekt www.ulicemiladyhorakove.cz

 

Ulice Milady Horákové, křižovatka Špejchar v roce 1974.

HISTORIE

Ulice své jméno získala v roce 1990 na památku a počest Milady Horákové popravené v 50. letech za vykonstruované spiknutí a velezradu. Stala se obětí justiční vraždy a byla jedinou ženou popravenou v rámci těchto soudních řízení.

 

Milady Horákové, pohled směrem ke Štrossmayerovu náměstí.

SOUČASNOST

Ulice Milady Horákové leží na hranici Hradčan, Střešovic, Dejvic, Bubenče a Holešovic. Prochází kolem Letenské pláně, Letenským náměstím, dolů přes Strossmayerovo náměstí, směrem do Holešovic. Po celé její délce vede tramvajová trať.

Ulici dominuje budova Ministerstva vnitra České republiky, lidově přezdívaná kachlíkárna, která stojí na okraji Letenské pláně.

Největší budova v ulici je 252 metrů dlouhý luxusní činžovní dům Molochov, postavený ve 30. letech ve funkcionalistickém slohu.

Další významné stavby v ulici Milady Horákové jsou například Stadion Sparta,  Letenský tunel a tunel Blanka.

 

Bytový dům Molochov.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Výborné sladké i slané palačinky a pravé francouzské crepes podávají v příjemné creperii U slepé kočičky. Čerstvě připravené sushi a další japonské speciality si můžete dát v restaurantu Sasori. Na skvělé moravské víno zajděte do Koštovny U Počtů, no a nejlepší čaj podávají v čajovně Mamadua.

V ulici Milady Horákové pak můžete najít Merhautovo pekařství, květinářství Pražská růže, výrobnu nejlepších salátů a chlebíčků v Praze Chlebíčky Letná a nebo taky třeba jeden z největších skateshopů Popcorn.

 

Hotely:

Hotel Belvedere Praha

 

 

foto: Aktron, wikipedia commons.