Spuštěné projekty | ulicenaprikope.cz | Pražské Ulice

www.ulicenaprikope.cz - Ulice Na Příkopě je jednou z nejznámějších a nejvýznamějších pražských ulic. Prochází z dolního konce Václavského náměstí k Náměstí Republiky. V ulici Na Příkopě se báječně nakupuje, jí a relaxuje. Kromě obchodů, kaváren a restaurací je plná také památek a architektonických skvostů.

Projekt www.ulicenaprikope.cz 

 


Promenáda Na Příkopě a Palác Koruna počátkem 20.století.

Historie

Ulice Na Příkopě je jednou z nejznámějších a nejvýznamějších pražských ulic. Svůj název získala podle středověkého příkopu, který byl vyhlouben v letech 1232-1234 při budování hradeb Starého Města pražského. Příkop byl 10 metrů široký a 8 metrů hluboký. Voda do něj přitékala přímo z Vltavy a když byl příkop naplněn, stával se ze Starého Města uzavřený ostrov. 

 


 Palác Sylva-Taroucca.

Současnost

Ulice Na Příkopě prochází z dolního konce Václavského náměstí od Můstku, směrem k náměstí Republiky, do kterého ústí u Prašné Brány, Obecního domu a paláce u Hybernů. Mezi další významné budovy Na příkopě patří Palác Koruna, konstruktivistická budova Dětský dům, postavená podle projektu Ludvíka Kysely, Pasáž Sevastopol, novoromantická Pasáž Černá růže, barokní palác Sylva-Taroucca uvnitř kterého najdete Muzeum komunismu, nebo kostel sv. Kříže v empírovém slohu. Ulice Na Příkopě kdysi bývala jednou z nejfrekventovanějších dopravních tepen, od roku 1985 má částečně charakter pěší zóny. 

V žebříčku nejdražších nákupních ulic světa se trvale drží v první třicítce.

 


Promenáda Na Příkopě a Pasáž Myslbek.

Co stojí za návštěvu

V ulici Na Příkopě najdete spoustu zajímavých, především módních butiků, nákupních galerií, módních domů, restaurací a kaváren. 

Za návštěvu určitě stojí nákupní galerie Černá růže, ve které, kromě mnoha dalších obchodů, najdete půjčovnu retro šatů, zakázkové krejčovství, módu pro ženy s plnými křivkami Big and Beautiful a nebo také vynikající sýrárnu Kaas Met Smaak. 

Na Příkopě si můžete i zacvičit. A to konkrétně v Top Fit Centru. No a po cvičení bývá velice příjemná masáž. My doporučujeme thajské masáže Sabai, které praktikují pouze speciálně vyškolené terapeutky.

Rychlé kafe si můžete dát ve francouzské kavárně Paul. Hamburger, steak nebo křídla v americkém řetězci Fridays. Výborně vaří také v restauraci Ambiente Brasileiro ve Slovanském domě, kde za 600Kč můžete jíst nepřetržitě i několik hodin. Ovšem není to nic pro vegetariány. Grilovaná masa sřídají ryby a jako přílohu máte k dispozici studený bufet, pečené kukuřičné klasy, domácí hranolky, nebo výbornou naloženou řepu. Po jídle si můžete odpočinout, případně se i trochu prospat u filmu v kině Cinema City, které je hned vedle vchodu do Brasileira. A pro vinaře ve Slovanském domě nabízí vinotéka Riedel široký výběr špičkových evropských vín.

Mezi další restaurace, které můžeme doporučit patří Kolkovna Savarin, Fusion restaurant, Kogo, Umami Sushi, Café Pavlína, restaurace Sakura Garden, restaurace Jarmark, a když vážně nemáte moc času, tak pak Na Příkopě najdete i bagetérii Subway, nebo McDonald`s.

 


Prašná brána a Obecní dům

 

Kulturně Vás obohatí návštěva secesního Obecního domu a jeho kavárny, francouzské restaurace a vyhlášené koncertní síně. Můžete jít také do muzikálového divadla Hybernia nebo na Brodway. A nebo navštívit muzeum skla Ziba Glass Experience Museum. No a pokud máte rádi kulturu a tmu, určitě si nenechte ujít návštěvu Černého divadla. Jeho představení jsou originální a vzrušující a navíc po každém z nich následuje krátký workshop, ve kterém diváci uvidí techniky některých černodivadelních efektů.

 


Budova Muzea skla Ziba.

Přehled obchodů

Nákupní galerie Na Příkopě:

Palác Myslbek, Pasáž Černá Růže, Slovanský dům.

 

Další značky a obchody Na Příkopě:

Stefanel, Benetton, Max Mara, Zara, Desigual, Next, HM, HM home, Destroy, Mango, Hugo Boss, Nike, Salamander, Hogl, Adidas, Veromoda, Bershka, Tommy Hilfiger, Geox, Gues, Calvin Klein, Vagabond, Pandora, prodejní galerie Moser, Gant, Pepe Jeans, Petit Bateau, parfumerie Douglas, čokoládový ráj Pralinkový klub, prodejna designových japonských plyšáku Crafholic a mnoho dalších.

 

Hotely: Friday Hotel.

 

foto: archiv Flickr, Wikimedia Commons