Spuštěné projekty | uliceopletalova.cz | Pražské Ulice

www.uliceopletalova.cz - Je to jedna z nejdelších ulic Nového Města. Spojuje horní část Václavského náměstí s Hybernskou ulicí. Z jedné strany je z větší části lemována Vrchlického sady. Prochází kolem Hlavního nádraží a ústí u Masarykova nádraží, kde je po pravé straně vysokoškolská kolej a menza, dříve budova Grand Hotelu, ve kterém se uskutečnilo jedno z prvních filmových promítání v Praze.

 

Projekt www.uliceopletalova.cz

 

Opletalova ulice.

HISTORIE

Opletalova ulice své jméno dostala podle studenta MUC Jana Opletala, který se stal obětí nacistické okupace. Jeho pohřeb byl pak záminkou pro uzavření vysokých škol v Čechách. V ulici měli sídlo Národní listy založené v roce 1861 F.L.Riegrem, Československá tisková kancelář, Divadlo Hudby, a od roku 1989 Euroklub.

 

Vrchlického sady.

SOUČASNOST

Je to jedna z nejdelších ulic Nového Města. Spojuje horní část Václavského náměstí s Hybernskou ulicí. Z jedné strany je z větší části lemována Vrchlického sady. Prochází kolem Hlavního nádraží a ústí u Masarykova nádraží, kde je po pravé straně vysokoškolská kolej a menza, dříve budova Grand Hotelu, ve kterém se uskutečnilo jedno z prvních filmových promítání v Praze.

 

Divadlo Radka Brzobohatého.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Určitě by vám nemělo uniknout Divadlo Radka Brzobohatého, ve kterém hrají převážně duchaplné konverzační a hudební komedie, protože razí teorii, že smutku je všude kolem až moc a člověk by si v divadle měl hlavně příjemně duševně odpočinout a pobavit se.

Pokud máte touhu ve svém životě něco změnit, navštivte kadeřnictví Tony&Guy, ve kterém je každý kadeřník tak trochu i umělec a vaši hlavu pojme jako své vrcholné dílo. A jestli je to na vás moc radikální, pak zajděte alespoň do butiku Le Chaton, kde kromě jiného luxusního zboží nabízí i krásné ručně šité korzety.

Z restaurací vám můžeme doporučit Sushi Upgrade a nebo restauraci, kde nabízí speciality vietnamské kuchyně Deli Viet.

Pokud hledáte ubytování, pak doporučujeme Hotel Maria Prag, Chopin Hotel Prague a nebo čistý a útulný Hostel Opletalova.

 

foto: Flickr.