Spuštěné projekty | ulicerytirska.cz | Pražské Ulice

www.ulicerytirska.cz - Rytířská ulice vznikla zástavbou Nového tržiště a název nese nejspíš na počest události z 2.září 1347, kdy se na jejím území konala korunovace Karla IV. Hosty tehdy obsluhovali rytíři na koních a součástí oslav byly i rytířské turnaje, jejichž tradice se zde pak udržovala až do 18. století.

 

 

Projekt www.ulicerytirska.cz

 

Rytířská ulice.

HISTORIE

Rytířská ulice vznikla zástavbou Nového tržiště a název nese nejspíš na počest události z 2.září 1347, kdy se na jejím území konala korunovace Karla IV. Hosty tehdy obsluhovali rytíři na koních a součástí oslav byly i rytířské turnaje, jejichž tradice se zde pak udržovala až do 18. století.

 

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Ulice spojuje Uhelný trh s Ovocným trhem a je to ulice poměrně rušná. Na jejím území najdete spoustu významných budov, jako například palác Hrobčických,  novorenesanční bankovní palác Městské spořitelny, dům U Modré růže, dům U Machtů, někdy také nazývaný U Panny Marie, dále v ulici sídlí Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Divadlo V Rytířské a nebo také Stavovské divadlo.

V Rytířské ulici najdete také kavárnu Richarda Hrádka CAFÉ CAFÉ, ve které mají ty nejúžasnější dorty v Praze. Úplně nejlepší je nadýchaný větrníkový dort a nebo banánový dort. No a na drink můžete třeba do K.U. BARU nebo do klubu La Musica.

 

 

foto: ŠJů