Spuštěné projekty | ulicesokolovska.cz | Pražské Ulice

www.ulicesokolovska.cz - Sokolovská ulice byla založena v roce 1817 pod názvem Hlavní, jelikož se jednalo o hlavní komunikaci nově vzniklého Karlína.  V roce 1948 došlo k přejmenování celé ulice na dnešní název Sokolovská na počest ukrajinského města Sokolovo, u kterého se roku 1943 odehrála jedna z bitev 2. světové války, které se účastnila i československá jednotka.

Projekt www.ulicesokolovska.cz

 

Sokolovská ulice směrem od Karlínského náměstí k Florenci.

HISTORIE

Sokolovská ulice byla založena v roce 1817 pod názvem Hlavní, jelikož se jednalo o hlavní komunikaci nově vzniklého Karlína.  V roce 1948 došlo k přejmenování celé ulice na dnešní název Sokolovská na počest ukrajinského města Sokolovo, u kterého se roku 1943 odehrála jedna z bitev 2. světové války, které se účastnila i československá jednotka.

 

SOUČASNOST

Ulice prochází od Florence centrem Karlína přes Karlínské náměstí, Palmovku, Balabenku a končí ve Vysočanech na náměstí OSN.

Ulice kousek za Florencem prochází pod Negrelliho viaduktem, což je historicky první pražský železniční most.

Na Sokolovské ulici, východně od Balabenky stojí například Kulturní dům Gong, a nebo Vysočanská poliklinika. 

Roku 2002 byla velká část ulice spolu s Karlínem a částí Vysočan zaplavena a byla proto nutná rozsáhlá rekonstrukce.  Některé domy (například naproti stanici metra Florenc) se po povodni zřítily nebo musely být strženy.

 

Negrelliho viadukt.

OBCHODY, RESTAURACE A HOTELY

Jestli chystáte oslavu, zajděte do lahůdek Bon Delikates, kde vám na objednávku a podle vaší chuti připraví chlebíčky, saláty, ovocné mísy, obležené mísy, dorty a další dobroty. Na ulici Sokolovská sídlí ještě Fair a Bio obchod, Tesco a nebo sportovní obchod Ronnie.

Z restaurací vám můžeme doporučit Pizzerii Carreto, restaurant Amfora, kavárnu Cup and Spoon, MamaCoffee, a nebo Starbucks.

 

Hotely:

Pentahotel Prague

Hotel Olympik

Hotel Karlín

 

foto: wikimedia commons, ŠJů.