Spuštěné projekty | ulicevinohradska.cz | Pražské Ulice

www.ulicevinohradska.cz - Vinohradská třída je asi 4 kilometry dlouhá ulice, která vychází z Václavského náměstí a vede přes Vinohrady a Žižkov do Strašnic, kde na křižovatce se Starostrašnickou volně přechází v ulici Černokostelecká. Převážná část ulice patří do čtvrti Vinohrady, podle které je také pojmenovaná.  Na ulici Vinohradská jsou čtyři stanice metra, a to Muzeum, Jiřího z Poděbrad, Flora a Želivského. Po celé její délce vede tramvajová trať.

 

Projekt www.ulicevinohradska.cz

 

Vinohradská ulice.

ZAJÍMAVOSTI

Vinohradská třída je asi 4 kilometry dlouhá ulice, která vychází z Václavského náměstí a vede přes Vinohrady a Žižkov do Strašnic, kde na křižovatce se Starostrašnickou volně přechází v ulici Černokostelecká. Převážná část ulice patří do čtvrti Vinohrady, podle které je také  ulice pojmenovaná. 

Na Vinohradské jsou čtyři stanice metra, a to Muzeum, Jiřího z Poděbrad, Flora a Želivského. Po celé její délce vede tramvajová trať.

 

Kostel nejsvětějšího srdce Páně.

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Mezi významné budovy a místa na Vinohradské ulici patří budova Českého rozhlasu, Radiopalác, obchodní centrum Vinohradský pavilon, římskokatolický kostel Nejsvětějšího srdce Páně, palác Flóra, palác Vinohrady, hotel Don Giovanni, Hollarovo náměstí, Olšanské hřbitovy, a pak taky sady Svatopluka Čecha.

 

Vinohradský Pavilon.

OBCHODY, RESTAURACE, HOTELY

Na Vinohradské třídě skvěle vaří v restauraci Potrefená husa, ve Strašnické kovárně, v restauraci U Sládečků, v restauraci Želivárna, v restauraci Na křižovatce nebo v restauraci Hajnovka.

Z barů doporučujeme Celebrity Café.

Pánové se můžou nechat oholit v tradičním barber shopu Gentlemen Brothers.

No a nakupovat můžete v OC Flora, v obchodní galerii Pavilon, nebo na Vinohradské najdete i prodejnu biopotravin Country Life, širokou nabídku čerstvích ryb ve FishPointu, komiksové knihy zase  v ComicsPointu nebo třeba CoolBoutique specializovaný na společenské šaty pro ženy.

 

Hotely:

Dorint Hotel Don Giovanni

Hotel Taurus

Residence La Fenice

 

foto: wikimedia commons, Milada13.