Spuštěné projekty | ulicezitna.cz | Pražské Ulice

www.ulicezitna.cz - Po založení Nového Města se v této ulici prodávalo Žito. Žitná ulice tvoří hranici mezi Prahou 1 a Prahou 2. Klesá od Mezibranské ulice až ke Karlovu náměstí. Z levé strany jsou na tuto frekventovanou dopravní tepnu napojeny ulice Vodičkova, Příčná, Školská, Štěpánská, Ve smečkách, Krakovská a Mezibranská. 

 

Projekt www.ulicezitna.cz

 

Žitná ulice.

HISTORIE A ZAJÍMAVOSTI

Po založení Nového Města se v této ulici prodávalo Žito. Žitná ulice tvoří hranici mezi Prahou 1 a Prahou 2. Klesá od Mezibranské ulice až ke Karlovu náměstí. Z levé strany jsou na tuto frekventovanou dopravní tepnu napojeny ulice Vodičkova, Příčná, Školská, Štěpánská, Ve smečkách, Krakovská a Mezibranská. 

 

CO STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU

Za návštěvu stojí první české spa SPA BEERLAND, které je založené na pozitivních účincích piva, nejen jako nápoje, ale i jako kosmetického prostředku.

Relax si můžete užít také v soukromí privátního wellness Relax Days, kde nabízí kromě luxusních masáží ještě finskou saunu, klasickou saunu, whirlpool a  klimatizované fitness.

Z restaurací vám můžeme doporučit trattorii Cicala, Yes Burger, asijskou restauraci U Fugiho Oi Zoi Oi Pho, restauraci U Pravdů nebo Blah Blah Bar, Coctail & Music Bar Alibi, ZumZum Café a V-Café Bar & Restaurant.

 

Hotely: 

Sheraton Prague Hotel

Archibald City

Hotel Prague 1

 

foto: wikimedia commons, PatrikPaprika